ZII – Zeka Oyunları 1.2.1 APK

ZII – Zeka Oyunları 1.2.1 APK

4.3 (100)Games, Puzzleby

Description of ZII - Zeka Oyunları is modded game in this mod unlimited money, coins and everything for android ZII - Zeka Oyunları this is best android apk game install and enjoy!

“ZII – Zeka Oyunları” ücretsiz puzzle (bulmaca) oyunlarından biridir.

Her soru için doğru cevabı cevap alanına girmeniz durumunda bir sonraki soruya geçecek ve belli bir ödül/coin kazanacaksınız. Kazanmış olduğunuz bu coinleri sonraki sorularda ipucu satın almak için kullanabilirsiniz.

Uygulama tam olarak bir iq (zeka) testi olmasa da son sorulara gelebiliyorsanız ortalama üzeri bir zekaya sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Soruya doğru cevap veren kişi sayısı, ödül gibi bilgileri soru ekranından, en fazla soru cevaplayan kullanıcıları da skor tablosundan görebilirsiniz.

En popüler, en iyi ve en zor zeka oyunlarından biri olan “ZII – Zeka Oyunları” hem eğitici hem de eğlendirici akıl oyunları arayanlar için ideal bir tercihtir.

Soruları çözerken kazandığınız alışkanlıklar sayesinde günlük hayatınızda olaylara farklı ve daha stratejik bir açıdan bakabilmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Sorular sizin için iyi bir beyin egzersizi olacaktır.

Zeka oyunları strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlardır. Bu uygulama da bu konularda gelişim sağlamanıza yardımcı olacaktır.
“ZIA – Puzzle Games” free jigsaw (puzzle) is one of the games.

If you enter the correct answer for each question and answer area will move to the next question and a certain reward / code will win. You can use these coins to buy clue in the next question you have earned.

Applications exactly an iQ (intelligence) you can be sure you have an above average intelligence, you can not come to the last question test. The number of people who correctly answer the question, the question display information such as reward, you can see the answer most questions that users of the leaderboard.

The most popular, which is one of the best and most challenging brain game “ZIA – Puzzle Games” is an ideal choice for those looking for both educational and entertaining mind games.

Questions habits have earned through solving will notice that you were able to look at the events from a different angle and a more strategic in your daily life. Questions would be a good exercise for your brain.

Intelligence games, strategy development, planning, reasoning-logical integration, visual-spatial thinking, unusual, attention – concentration, allowing the development of memory and memory space, but also vision, planning and patience, persistence, determination, decision-making, digestion defeat , develop attitudes and behaviors, such as competition, allowing applications are games in the kinesthetic field. This application will also help you to make progress on these issues.

App Information of ZII - Zeka Oyunları

App Name ZII - Zeka Oyunları
Package Name com.zekaoyunlari2
Version 1.2.1
Rating 4.3 ( 100 )
Size 6.8 MB
Requirement Android 4.4+
Updated 2018-04-25
Installs 1,000+
Category Games, Puzzle

Tags: